II edycja konferencji „Kolejowe przejścia graniczne”

Publikacja: 20 maja, 2022

Za chwilę minie kwartał wojny na Ukrainie, kolejne pakiety sankcji znacznie ograniczają wymianę gospodarczą z Rosją i Białorusią, co zmienia międzynarodowe powiązania gospodarcze. Na nowo definiowanie są łańcuchy logistyczne i rysowane mapy szlaków transportowych. Jaka w tej nowej sytuacji jest przyszłość kolejowych przejść granicznych w Polsce i terminali intermodalnych – to będą zasadnicze tematy konferencji, która odbędzie się 21 czerwca 2022 w Warszawie.

Mapa geopolityczna tej części Europy, jaka wyłoni się z wojennego chaosu i przyszła sieć powiązań transportowych i gospodarczych – to tematy o strategicznym znaczeniu, które będą przedmiotem prezentacji i dyskusji z udziałem ekspertów z Polski, instytucji europejskich oraz krajów sąsiadujących z Polską, w tym Litwy i Ukrainy. Zapraszamy na to wydarzenie przedstawicieli administracji centralnej i samorządowej, służb granicznych, instytucji finansowych, organizacji kolejowych i biznesowych oraz przewoźników realizujących przewozy cargo zarówno wewnątrz Unii Europejskiej jak i przez jej granice.  

Konferencja odbywać się będzie 21 czerwca br. w godz. 9:30 – 18:00 w hotelu Novotel Airport w Warszawie, ul. 1 sierpnia 1